Продати равликів легше, ніж виростити — фермер

18 травня 2018 1288 0
У Європі вирощують 450 тис. т равлика, що задовольняє попит лише на 60%
zakhidnyy-ravlyk.comУ Європі вирощують 450 тис. т равлика, що задовольняє попит лише на 60%

Європейський попит на равликів забезпечений всього на 60%. Про це розповів директор ТОВ «Еко Снейл» Мирослав Загорський, повідомляє TV-4.

«Зараз Європа вирощує біля 450 тис. т равлика і попит забезпечений лише на 60%. А ми кілька років будемо йти до того, щоб Україна могла вирощувати хоча б 10 тис. т равлика на рік. Тобто, якщо найближчі десять років ми будемо вирощувати равлика, то все одно не перекриємо попиту, який буде тільки рости», — розказав він.

На думку фермера, цікавляться українськими равликами не тільки на Заході, але й в Японії. Жителі далекосхідної країни готові придбати український делікатес, але це саме той випадок, коли продати равликів легше, ніж виростити їх в достатній кількості.

Мирослав Загорський вважає, що для процвітання равликового бізнесу в Україні необхідні кооперативи з їх вирощування.

«З’явився цілий рух людей, що хочуть займатися бізнесом. Тільки цього року ми допомагаємо стартувати більш ніж 50 людям. Активно працюємо над тим, щоб створити цілий кластер равлиководів, щоб люди заробляли вдома, на домашніх господарствах і присадибних ділянках», — поділився засновник равликового кооперативу Роман Репко.

Читайте також: Равликовий бізнес окупиться за 2 роки — фермери.

Виконано за допомогою Disqus