На Алтаї не вдалось зібрати «озиму» гречку — випав сніг

20 травня 2018 277 0
Раптове похолодання пошкодило урожай гречки в Алтайському краю
youtube.comРаптове похолодання пошкодило урожай гречки в Алтайському краю

Через неочікуване похолодання в Алтайському краю випав сніг. Фермери не встигли зібрати гречку, що залишилася на полях з минулого року, а також побоюються саджати нове насіння. Про це повідомляє bankfax.ru.

«Залишки сировини сконцентровані у великих сільгоспвиробників, які притримують урожай в очікуванні підвищення цін. Погіршує і без того складну ситуацію те, що не виправдалися очікування весняного збору гречки, що залишилася на полях. Висока вологість ґрунту не дозволила зібрати торішнє зерно. Крім того, очікується, що посіви гречки в цьому році скоротяться вдвічі», — розповів директор ТОВ «Агрофірма Нива» Павло Чорногузов.

Як повідомляє foodmarkets.ru, влада регіону рекомендує фермерам скоротити площу під гречкою практично в два рази — до 360 тис. га.

«Несприятлива погода спровокувала зростання ціни на алтайську гречку. За останні тижні вона подорожчала до 14 руб/кг. Переробники зерна зіткнулися з дефіцитом сировини. На виробництвах зростає кількість заявок на продукцію, в той же час купити сировину стає складно», — прокоментував ситуацію Павло Чорногузов.

Варто зазначити, що Алтай — основний регіон з вирощування гречки в Російській Федерації.

Виконано за допомогою Disqus