АЧС продовжує наносити збитки європейським фермерам

22 травня 2018 104 0
АЧС шириться Центральною Європою
Kurkul.comАЧС шириться Центральною Європою

АЧС продовжує розповсюджуватися Європою. Найвищі темпи поширення африканської чуми у Польщі — 1263 випадки тільки у цьому році. Про це повідомляє прес-служба міжрегіональної організації «Зелений фронт».

Останньою країною яка постраждала від АЧС стала Угорщина. У зв'язку з цим, на неї були накладені нові експортні обмеження. Найбільш чутливим для угорських фермерів буде закриття азіатських ринків: наприклад, на Японію припадало 25% експорту на суму €76 млн.

Молдавські ветеринари також визнали, що в цій країні знову спалахнула АЧС. Хворобу виявили в присадибному господарстві за два кілометри від кордону з Україною.

У Чехії число випадків вірусу АЧС серед кабанів зросло до 221. Всі вони сталися в Злинському краї на південному сході країни. Зараження серед домашніх свиней не виявлено. Чеські ветеринари від початку епідемії проводили активні пошуки хворих тварин, саме тому, через кілька місяців після першого випадку АЧС, вірус у Чехії присутній на відносно невеликій території.

Румунія досі заявила про чотири спалахи АЧС. Всі вони виявлені в малих присадибних господарствах. Останній випадок зараження стався у січні 2018 р.

Країни, уражені АЧС, підсилюють прикордонний контроль за переміщенням товарів, які можуть стати джерелом нових вогнищ. Так, в Румунії під час прикордонних перевірок у 2017 р. конфісковано 6721 кг свинини. За два місяці цього року — вже 1049 кг. У березні вірус був виявлений в трьох випадках перевезення продуктів харчування з України та Білорусі.

Виконано за допомогою Disqus