Відшкодування ПДВ на експорті олійних отримають лише агрохолдинги

22 травня 2018 573 0
Верховна Рада прийняла закон про відшкодування ПДВ експортерам олійних культур
Kurkul.comВерховна Рада прийняла закон про відшкодування ПДВ експортерам олійних культур

Верховна Рада прийняла Закон №7403-Д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур». Про це повідомляє AgroPolit.com.

Згідно прийнятого закону, держава відшкодовуватиме ПДВ виробникам сої та ріпаку, що займаються експортом своєї власної продукції. В той же час, фермери, що продають ці культури на внутрішньому ринку мають сплачувати ПДВ у повному обсязі.

Таким чином, створюються умови для діяльності великих гравців, що самі вирощують та експортують олійні культури, а от дрібний фермер на повернення ПДВ розраховувати не може.

«Якщо приймуть законопроект №7403-Д, то аграрії будуть зі збитками, а переробники — з додатковими прибутками», — вважає співавтор законопроекту №7403-2, народний депутат, член аграрного комітету від фракції «Самопоміч», Іван Мірошніченко.

Нагадаємо, що останні кілька місяців у Верховній Раді тривали суперечки стосовно так званих соєво-ріпакових правок. В результаті, на голосування було винесено два документи: законопроект №7403-2 та законопроект №7403-Д за авторством голови податкового комітету Ніни Южаніної, який і був прийнятий народними обранцями.

Виконано за допомогою Disqus