Нідерландські фермери використовують магніти для безпечної годівлі корів

24 травня 2018 144 0
Нідерландські фермери використовують магніти для безпечної годівлі корів
Kurkul.com

Щоб уникнути сторонніх металевих предметів, які потрапляють до корму ВРХ у кормозмішувач і можуть зашкодити тваринам, нідерландські фермери використовують звичайні магніти, пише сайт Сowsignals.com.

Про своєрідний лайфхак своїх колег розповів ветеринар, дослідник і тренер по сигналах корів Йоуп Дріссен (Joep Driessen). Він опублікував фото «знахідок» у кормозмішувачі  — дроти, гвіздки, уламки деталей тощо.

«Думаю, буде цікаво багатьом тваринникам. Це те, що я знайшов у кормозмішувачі на фермі за допомогою двох магнітів. Щоб купити їх, витратив усього £600 — це добра інвестиція у здоров’я корів на цій фермі!», — говорить Йоуп Дріссен.

Корови їдять швидко і здатні поїдати жорсткі предмети випадково. Отож, часом вони ковтають шматки металевого дроту, цвяхи, уламки скла — ветеринарні фахівці називають це скобяною хворобою. Сторонні предмети потім опиняться на дні шлунка тварини, можуть прорвати сітку і стати причиною абсцесу. Корови, які страждають від скобяної хвороби, виглядають хворими. У них спостерігається втрата апетиту, довгі волокна неперетравленої клітковини у калі, низька продуктивність, втрата маси, знижена активність рубця і болі в животі (корова стогне).

Тож дуже важливо проводити профілактику скобяної хвороби:

  • варто уникати попадання металевих предметів у корм тварин
  • найкраще розмістити розмістити магніт на стрічці кормозбирального комбайна і міксера
  • при інтеграції у стадо нетелів необхідно вводити їм магніти і перевіряти, чи на місці вони при запуску компаса.

© Катя Капустіна, Kurkul.com, 2018.

Виконано за допомогою Disqus