Польські фермери продовжують скаржитися на нестачу українських заробітчан

24 травня 2018 1089 0
Польським фермерам не вистачає заробітчан
ukranews.comПольським фермерам не вистачає заробітчан

Польські фермери стурбовані ситуацією на ринку праці. Кількість сезонних працівників продовжує зменшуватися, в той час як потреба в робочих руках навпаки, зростає. Про це повідомляє sadyogrody.pl.

За словами керівника департаменту демографії та економічної статистики університеті м. Катовіце Гражини Тжпьота, саме українці зараз є найбільш затребуваними серед роботодавців Польщі. Проте, повністю задовольнити потребу робочих рук за рахунок заробітчан з України все ж не вдається.

Читайте також: Українці не хочуть гнути спину на суничних полях Польщі за кілька злотих

Заступник міністра сім'ї, праці та соціальної політики Польщі Станіслав Швед повідомив, що місцевим фермерам доводиться шукати альтернативні джерела тимчасових працівників.

«Ми намагаємося полегшити роботодавцям найм працівників з третіх країн, переважно з України. Проте і тут ресурси повільно руйнуються, і агропідприємства все частіше наймають працівників з інших країн, наприклад з Індії або Бангладешу», — розповів він.

Заступника міністра також повідомив, що українські заробітчани, що вже пропрацювали певний час у Польщі, у пошуках більш перспективної та високооплачуваної роботи намагаються переїхати до країн Західної Європи, в основному — до Німеччини.

Виконано за допомогою Disqus