На Буковині відкрили сироварню за допомогою австрійських спонсорів

25 травня 2018 192 0
На Буковині відкрили сироварню за допомогою австрійських спонсорів
Kurkul.comНа Буковині відкрили сироварню за допомогою австрійських спонсорів

В селі Михайлівка, Чернівецької області, створили кооператив та збудувала нову сироварню за допомогою австрійських спонсорів. Про це повідомляє Укрінформ.

«Після створення ОТГ ми почали вивчати, що такого є в цьому селі, чим можна скористатися для розвитку. Після проведеного аналізу зрозуміли, що в цьому населеному пункті залишилося дуже багато великої рогатої худоби. Селяни скаржилися, що їм нікуди продавати молоко влітку», — розповів голова Глибоцької ОТГ Григорій Ванзуряк.

Минулого року Глибоцька ОТГ взяла участь у проекті «Економічний розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперацій та створення лінії по переробці молока на тверді, м’які сири та сметани». На реалізацію цього проекту австрійські спонсори виділили €250 тис.

За словами Григорія Ванзуряка, господарства, які є членами кооперативу, за 2 місяці заробили на здачі молока понад 200 тис. грн. Ціна за літр молока залежить від вартості молока на ринку та від жирності продукту.

Перш ніж відкрити сироварню, українських технологів навчали європейські спеціалісти. Буковинська сироварня працює за нідерландськими, австрійськими та італійськими технологіями.

Виконано за допомогою Disqus