Австрія. Ентузіасти розробили вертикальну міні-ферму на гідропоніці

6 червня 2017 138 0
Гідропонічна міні-ферма у вигляді картини
uinp.infoГідропонічна міні-ферма у вигляді картини

Команда австрійських ентузіастів розробила вертикальну гідропонну міні-ферму, пише Українських незалежний новинний портал.

Така ферма більше нагадує елемент меблів розміром 800х500х110 мм, вагою близько 12 кг та вішається на стіні як картина.

За словами дослідників, вони витратили 3 роки на те, щоб довести систему до відмінного стану і максимально спростити її використання.

Завдяки гідропоніці і спеціально підібраному LED-освітленню (потужність в 60 Вт), користувач без особливих зусиль може одночасно вирощувати до 15 видів рослин: цибулю, м'яту, полуницю, перець, базилік, коріандр, кілька видів салату тощо.

Усё, що потрібно користувачеві, — це помістити насіння в спеціальному контейнері, заповненому біогубкою (замість землі), до якого по трубці підводиться вода, насичена поживними речовинами.

Систему необхідно підключити до джерела електрики, яке забезпечить енергією водяну помпу потужністю всього в 5 Вт. Помпа перекачує воду з резервуара на 6 л. За рахунок оптимально підібраного поживного складу (кількість речовин і води розраховується для кожного виду індивідуально) і штучного освітлення вдалося значно прискорити зростання рослин.

Така система працює незалежно від пори року і погодних умов. За словами винахідників, рослини на гідропоніці ростуть на 40% швидше в порівнянні з зеленню, висадженою на звичайний грунт і вирощуваної за традиційних методів землеробства.

Наприклад, салат виростає менш ніж за 4-5 тижнів, що дозволяє збирати з одного «грядка» до 80-90 пучків кожного року. Також для вирощування не використовуються ГМ-рослини, пестициди або гербіціди.

Виконано за допомогою Disqus