Експерт розповів, якою має бути вода для корів

30 травня 2018 128 0
На кожен кілограм виробленого молока корові потрібно 4-5 л води
Kurkul.comНа кожен кілограм виробленого молока корові потрібно 4-5 л води

Смак і запах води відіграють найважливішу роль у процесі споживання коровою води. Тому фермерам важливо стежити за вмістом мінеральних речовин і забруднень у воді та забезпечувати корів відповідними поїлками. Про це йдеться у матеріалі «Сигнали корів, або Чому корови ніколи не брешуть» на Kurkul.com.

«Коли ми приїжджаємо на ферму проводити тренінг по сигналах корів, я завжди беру паперовий стаканчик і прошу фермера набрати з водопостачальної системи води і випити її. Як ви думаєте, багато хто наважується? А якісна і смачна вода — одна з важливих складових для отримання хорошого й смачного молока», — розповів менеджер Нідерландсько-українського молочного центру (Dutch Ukrainian Dairy Centre, DUDC) та координатор PIB FoodTechLink Ukraine Рене Кремерс (Rene Kremers).

Корови п’ють від 6 до 14 разів на добу, зазвичай після доїння і часто — після прийому їжі. Вони випивають воду швидкими ковтками: до 15 л за 45 с. Бажана температура води — від 17°С до 27°С. Корови люблять пити «за компанію» з відкритої низької поїлки (50 см). Варто стежити, щоб із групою пили не менше 10% тварин, а поїлки мають бути розміщені зручно і чиститися не рідше, ніж тричі на тиждень.

Читатйе більше: Штучний інтелект зможе попереджати хвороби корів

На нідерландських фермах є таке правило: завжди має бути ванна-поїлка на 20 корів, одна поїлка з високою швидкістю подачі на 10-15 корів, одна чашкова автопоїлка на 5 корів. У кожній групі корів має бути не менше двох поїлок, плюс одна запасна на випадок забруднення чи виходу з ладу основної. Правильно розташована поїлка заохочуватиме корів пити після відвідування доїльного залу, оскільки в цей момент тварини найчастіше відчувають спрагу.

На кожен кілограм виробленого молока корові потрібно 4-5 л води. Отож, корова повинна мати можливість випити 15 л води менше ніж за хвилину.

 

Виконано за допомогою Disqus