У фермера, що самотужки «утримував» держкордон, відібрали землю

31 травня 2018 372 0
Кордон України
Vilne.org.uaКордон України

Суди першої та апеляційної інстанції позбавили ФГ «Ростока» з Тячівського району Закарпатської області права користування орендованими землями. Позови до суду направили Мукачівський прикордонний загін та військовий прокурор Ужгородського гарнізону з метою визнання недійсним договору оренди. Про це повідомляє прес-служба АФЗУ.

Фермерське господарство користується землею з 1994 р. Тут утримують понад 600 овець, біля 200 голів ВРХ. Досі не виникало жодних підстав для розірвання договору оренди. Проте зараз, місце розташування ФГ ”Ростока», за словами прикордонників, заважає охороні державного кордону.

Зауважимо, що біля ферми протікає р. Тиса. Внаслідок засміченого русла ріки та відсутності укріплень берегових ліній після паводків сила потоку збільшується і заливає прилеглі території. Внаслідок цього зменшується територія країни. Румунська сторона зі своєї сторони постійно зводить греблі, протипаводкові бар’єри, укріплюючи таким чином берег. З українського боку профілактичні заходи щодо укріплення та очищення русла проводить власними силами родина ФГ «Ростока», тим самим зберігаючи берегову лінію та державний кордон уздовж річки.

Проте, існують випадки, коли на кордоні створюють приватний кар’єр з видобутку каміння. Якщо ж і на цій території побудують кар’єр, р.Тиса змінить русло і захопить територію України без боротьби.

Виконано за допомогою Disqus