Обсяги світової торгівлі медом зросли на 18%

1 червня 2018 85 0
Україна та Аргентина ділять друге місце серед світових експортерів меду
pixabay.comУкраїна та Аргентина ділять друге місце серед світових експортерів меду

За останні п’ять років обсяги світової торгівлі зросли на 18%, досягнувши у 2017 р. 690,3 тис. т загальною вартістю $2,37 млрд. Про це повідомила консультант ФАО Анна Бурка на своїй сторінці у Facebook.

«Китай — беззмінний лідер серед світових експортерів меду, з питомою вагою в загальному обсязі експорту рівною 19%. З істотним відривом за Піднебесною слідують Аргентина і Україна, з практично рівною часткою — по 10%. У підсумку в 2017 р. на ТОП-3 припадало близько 40% обсягів експорту», — повідомила Анна Бурка.

Серед експортерів меду експерт виділила Нову Зеландію. Ця країна експортує відносно невеликі обсяги меду (11,1 тис. т), але його середня вартість перевищує $24,32/кг.

«Пояснення цьому феномену досить просте — поставки меду Манука (одного з найдорожчих видів меду), крім того 80% меду, що йде на експорт — це фасована продукція», — пояснює Анна Бурка.

Головними конкурентами України у ціновому сегменті є Китай, В'єтнам, Аргентина та Індія.

А купують мед найбільше країни ЄС — на них припадає більше половини всього експорту. США імпортує 30% меду від загальносвітового обсягу. За ними слідують Японія, Китай та Саудівська Аравія.

Виконано за допомогою Disqus