Українські яблука продовжують дешевшати

5 червня 2018 155 0
Українські садівники не було готові до зниження ціни
Kurkul.comУкраїнські садівники не було готові до зниження ціни

Українські садівники продовжують збувати яблука урожаю минулого року. А за півтора місяці на ринку України з’явиться перше яблуко урожаю 2018 року. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Українські фермери не очікували падіння ціни на яблуко. У квітні 2017 р. вартість цього продукти зростала ледь не щодня. На такий же сценарій розраховували виробники і в цьому сезоні.

Всупереч очікуванням, українське яблуко в квітні поточного сезону почало дешевшати, ціни знижувались під впливом зростання пропозиції вітчизняної продукції. В травні ситуація зі збутом погіршилась через ранній початок ягідного сезону. А сьогодні деякі виробники вимушені продавати яблуко по цінах, які співпадають з цінами в жовтні 2017 р., коли пропозиція була найбільшою.

«В Україні виробники планують продажі відштовхуючись не від кількості бажаючих законтрактувати їх урожай, а від результатів попереднього року і чуток, або, навіть, достовірної інформації, яку невірно трактують», — зазначає експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Вона додала, що середня вартість яблука за весь сезон 17/18 була майже в 1,5 рази вищою від попереднього сезону, але ті, хто притримав яблуко до середини весни, лишились незадоволеними фінансовим результатом.

Експерт відмітила, що Україна за нормальних погодних умов може щороку збільшувати урожай на 10-15%. Крім того, за останні 8-10 років в країні було збудовано багато сучасних сховищ. Завдяки цьому Україна може повністю забезпечити себе досить якісним яблуком.

«Цілком можливо що в 2018 р. країна збере рекордний врожай яблука,відповідно, на зберігання також буде закладено рекордний обсяг. Переробка в структурі реалізації яблука зросте, але більшу частину врожаю фермери намагатимуться продавати на свіжому ринку. Як саме розподілиться цей обсяг протягом сезону поки що казати важко, але, скоріше за все, середня ціна в наступному сезоні буде суттєво нижчою від тієї, що склалась в цьому маркетинговому році», — додає Тетяна Гетьман.

На початок червня цього року найдорожче якісне яблуко коштує 20-22 грн/кг, а яблуко нижчої якості пропонується по 5-8 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus