Депутат презентував власний підхід до земельної реформи

6 червня 2018 99 0
Депутат презентував власний підхід до земельної реформи
Kurkul.com

Депутат від «Самопомочі» Іван Мірошніченко представив власне бачення щодо реформування ринку землі в Україні. Він поділив його на чотири етапи, які мають виконуватися одночасно. Про це йдеться у інфографіці на Kurkul.com.

Перший етап: забезпечення для власників земельних ділянок (паїв) альтернативи продажу землі — створення ними власного агробізнесу, малих фермерських господарств, сімейних ферм.

Для цього з 1 січня 2019 р. необхідно запровадити на період 2-3 роки національну програму підтримки, яка передбачає надання коштів громадянам під заставу землі для фінансування типових конкретних проектів з високим рівнем локалізації (75%), зокрема, для організації тепличних господарств, молочних ферм сімейного типу, зайняття садівництвом, ягідництвом, овочівництвом, органічним виробництвом тощо. При цьому фінансування повинне бути довгостроковим (більше 10 років) та під низькі відсотки.

Другий етап: надати пріоритет українцям

Відкриваємо з 1 січня 2019 р. ринок землі лише для фізичних та юридичних осіб України з обмеженням площі у власності однієї особи. Як опція, може бути встановлено мінімальні державні ціни, за якими держава може викупити землю.

Третій етап: підтримати існуючих фермерів фінансовими інструментами

Необхідно з 1 січня 2019 р. запровадити ефективні, чітко прописані у законодавстві регуляторні механізми для розвитку ринку оренди землі, емфітевзису, іпотечного кредитування орендарів. Забезпечення можливості продажу та застави (іпотеки) прав оренди та емфітевзису. Забезпечення іпотечного (під заставу землі) фінансування викупу земельних ділянок (паїв). Тобто, після 1-3 етапів власників паїв, фермери, товаровиробники повинні отримати доступ до довгострокових та дешевих кредитів, щоб вони стали потенційними покупцями своєї ж землі та могли розпочати власний бізнес. Таким чином приберемо існуючі страхи.

Четвертий етап: запустити повноцінний ринок землі, збільшити ліміт площі землі у власності однієї фізичної та юридичної особи

Після того, як українські фізичні та юридичні особи скористаються своїм пріоритетним становищем на ринку землі, можемо надати право купувати землю іноземцям з двома умовами: виключно для зайняття с/г товаровиробництвом з обмеженням площі: у разі перепродажу купленої землі пріоритетне право купівлі матиме громадянин України. Встановлюємо запобіжники щодо ринку землі: максимальна площа землі у власності одніє особи; концентрація в межах району; заборона перепродажу протягом певного часу або встановлення податку на перепродаж; заборона зміни цільового призначення протягом певного часу та ін.

Виконано за допомогою Disqus