Через посуху фермери втратять половину урожаю зернових

7 червня 2018 1020 0
Через посуху фермери втратять половину урожаю зернових
Kurkul.com

Аграрії прогнозують втрату 50% урожаю зернових через посуху. Найбільше від нестачі вологи страждають сільгоспвиробники Херсонської, Одеської, Хмельницької, Дніпропетровської, Запорізької і Вінницької областей. Про це повідомляє ВАР.

За результатами проведеного опитування членів ВАР, стало відомо, що найбільше постраждали пшениця та ячмінь, адже в деяких регіонах нашої держави дощів майже не було вже впродовж кількох місяців.

«Останній дощ у нашому районі пройшов 2-3 тижні тому. І то він був дуже слабеньким, промочив ґрунт не більше, ніж на 2-3 см. Це єдиний дощ, який ми мали з самої зими», — нарікає директор приватного агропромислового підприємства (ПАП) «Людмила» (Хмельницька обл.) Микола Гурський.

Він прогнозує втрати господарства по пшениці до 30%, сої — близько 20%.

Директор фермерського господарства «Щедра Садиба-М» (Хмельницька обл.) Олександр Бондар прогнозує, що якщо найближчим часом не пройдуть затяжні дощі, він може втратити близько 40% врожаю пшениці та 50% сої.

«У нашому районі дощів практично не було з того самого часу, як згинув сніг. При цьому навіть якщо дощ піде, це вже не виправить ситуацію. Рослина вже не в тій стадії розвитку, вона слабенька», — зазначив Олександр Бондар.

Директор ТОВ «Терра» (Дніпропетровська обл.) Олександр Дорошенко зазначив, що втрати врожаю на його підприємстві також можуть сягнути 50%.

«Якщо і надалі не буде дощів, ми можемо втратити до 50% врожаю. Найбільше постраждали пшениця і ячмінь. Соняшник і кукурудза — менше, у цих культур ще є невеликий запас вологи. Але, враховуючи погодні примхи, невідомо, що буде далі. Останній дощ в нашому районі спостерігався 8-9 травня, і був він дуже незначним», — сказав директор підприємства.

Сільгоспвиробники зазначають, що точні суми збитків можна буде рахувати вже ближче до моменту збору врожаю.

Виконано за допомогою Disqus