На півдні України батат може давати урожай 100 т/га

20 червня 2018 1328 0
На півдні України батат може давати урожай 100 т/га
Xcook Info

Згідно дослідження діагностичного центру захисту рослин «АгроАналіз», які проводили експерименти з вирощування батату на Херсонщині, з одного гектару цієї культури в умовах Півдні можна отримати до 100 т врожаю. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на agro-yug.com.ua.

Оскільки батат полюбляє теплий клімат, у результаті досліду вдалося отримати максимальний урожай цієї культури.

Дослідники дійшли висновку, що урожайність батату у Херсонській, Миколаївській, Одеській областях та на Запоріжжі може сягати 100 т/га. Щоправда, виробникам потрібно буде уважно поставитися до вибору сорту. Для українського півдня радять сорти Мурасакі, Вінницький рожевий та Хернадез. Саме вони брали участь у випробуванні та продемонстрували високі показники врожайності на Херсонщині.

Ґрунт та його кислотність не грають визначної ролі для вирощування батату. Тим більше, що завжди можна відкоригувати мінеральне живлення.

За словами фахівців, слід враховувати, що при температурі близько 40ºС рослина витрачатиме більше поживних речовин, ніж при нижчих температурах, і у неї може виникнути їх дефіцит, тому потрібно подбати про підживлення перед посадкою. Зокрема, органічними добривами.

До того ж, батату необхідне зрошення. Експерти стверджують, що найбільше для нього підійде підземна система крапельного зрошення, оскільки надземна надто ущільнює ґрунт, що завадить бульбам нормально розвиватися.

Фахівці також радять застосовувати мульчування, адже з його допомогою можна одночасно звести до мінімуму полив та уникнути бур’янів.

Зазначається, що собівартість вирощування одного кілограму батату в Україні становитиме близько $0,3, а вартість його реалізації в Україні становить близько 70-90 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus