ВРУ розглянула законопроект по боротьбі з корупцією у земельній сфері

16 вересня 2015 72 0
ВРУ розглянула законопроект по боротьбі з корупцією у земельній сфері
Кurkul.comВРУ розглянула законопроект по боротьбі з корупцією у земельній сфері

Верховна Рада України сьогодні розглянула у першому читанні законопроект №2279 від 03.03.2015 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів». Метою законопроекту є зменшення корупції в процесі розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності, а також оптимізація процедур проведення земельних торгів. Утім, до голосування справа не дійшла через брак голосів у залі українського парламенту.

Цей законопроект є частиною комплексу заходів з припинення корупції у земельній сфері. Зараз у країні економічна криза, у бюджеті не вистачає грошей для соціальних виплат. У той же час тисячі гектарів державної і комунальної землі щорічно роздаються направо і наліво на неконкурентних засадах за заниженою орендною платою. Робиться це під різними приводами і формально у рамках закону – ділянки передаються начебто для особистого селянського, фермерського господарства, інших цілей. Хоча на практиці ніякого фермерського господарства не створюється, все потім передається холдингам.

Законопроектом пропонується виключити із Земельного кодексу України ряд положень, які дозволяють передавати у користування земельні ділянки державної та комунальної власності без проведення земельних торгів (аукціонів).

Існують проблеми і у законодавчому регулюванні процедури проведення земельних торгів. В умовах постійного браку коштів у місцевих бюджетах органам місцевого самоврядування важко знайти кошти на розробку землевпорядної документації для формування земельної ділянки, проведення її нормативної та грошової оцінки тощо. У сьогоднішніх умовах більш доцільним є надання можливості покладення цих витрат на виконавця торгів (ліцензовану організацію, яка проводить аукціон), із наступним їх відшкодуванням переможцем аукціону.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою