На Одещині утилізують непридатну радянську агрохімію

1 липня 2018 191 0
На Одещині утилізують непридатну радянську агрохімію
Kurkul.com

Згідно програми охорони довкілля в Одеській області утилізують накопичені за попередні десятиріччя заборонені або непридатні для подальшого використання хімічні засоби захисту рослин (ХЗЗР). Про це повідомляє agro-yug.com.ua.

«Непридатні хімічні засоби захисту рослин, які ще з радянських часів в достатній кількості залишаються на території  Одеської області, сьогодні  є небезпечними для навколишнього середовища, питної води і людей, зокрема впливають на ситуацію з онкозахворюваннями. Це невикористані хімічні добрива, які зараз зберігаються у приміщеннях, що вже не відповідають нормам для зберігання такого типу речовин. Наразі йде підготовка документів для виділення державних коштів (за умови співфінансування з обласного бюджету у розмірі 10%) на реалізацію природоохоронних заходів щодо утилізації цих небезпечних хімічних речовин», — зазначив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

На території області залишилося біля 552 т непридатних ХЗЗР, а враховуючи тару та забруднену від них землю — понад 1,6 тис. т. Ця агрохімія зберігається у складських приміщеннях (4 склади знаходяться у хорошому стані, 16 — у задовільному, 60 — у незадовільному).

Виконано за допомогою Disqus