У Європі обвалилися ціни на лохину — Україна на черзі (ОПИТУВАННЯ)

3 липня 2018 1971 0
У Європі обвалилися ціни на лохину — Україна на черзі (ОПИТУВАННЯ)
pixabay.com

В ЄС у кінці червня обвалилися оптові ціни на лохину. В Нідерландах та Іспанії пропозиція на упаковану лохину знизилася до $2,5-3,0/кг. У Польщі виробникам поки вдається утримувати ціну на рівні $4/кг і навіть вище. Ціни на цю ягоду в Україні поки вищі, ніж у Польщі, але найближчим часом їх доведеться знижувати до конкурентного рівня. Про це повідомляє east-fruit.com.

Станом на кінець червня 2018 р. українські фермери продають лохину не дешевше $5,5/кг, а роздрібні ціни були на рівні $8,5/кг.

Оптові ціни на дикорослу чорницю  також суттєво впали. У роздріб ці ягоди продаються за $4/кг, а оптова ціна не перевищує $2,5/кг.

Також на ринок надходить інформація про проблеми з реалізацією лохини у Румунії, де суттєво зросло виробництво. За даними проекту, румунські ягоди продаються в Україні під виглядом продукції із Закарпаття та коштують в середньому на $1/кг дешевше, ніж українська продукція.

Наразі європейські фермери очікують на ріст попиту на лохину з боку споживачів і сподіваються, що ціни на більш пізні сорти ягоди, які почнуть збирати у середині липня, будуть вищими. Тоді вже майже не буде черешні та буде значно менше малини та суниці, а сезон активного споживання яблук ще не почнеться.

Виконано за допомогою Disqus