Попит на українську лохину зростає швидше, ніж її виробництво

25 травня 2018 1313 0
Попит на українську лохину зростає швидше, ніж її виробництво
pixabay.com

Попит на українську лохину зростає швидше, ніж її виробництво, хоча площі під цією ягодою в країні в останні роки суттєво зросли. Лохині також не загрожує обвал ціни, на відміну від ринку суниці садової та малини, у виробників лохини відсутній головний конкурент — населення, яке вирощує великі обсяги ягоди і не рахує собівартості. Про це розповів керівник ТЗОВ «Українська ягода» Тарас Баштанник, передає Інфо-Шувар.

Він наголосив, що сьогодні лохиною зацікавилось багато бізнесменів, але серед них дуже багато так званих «ситуативних» виробників, які інвестують у виробничі проекти без досконалого вивчення технологічних моментів, таких як підготовка ґрунту та підбір певних сортів і це негативно впливає на якість ягоди.

«Питання маркетингу лохини потрібно вирішувати ще на етапі виникнення ідеї про інвестицію в ягідний проект. Добре пропрацьований маркетинг нівелює одразу кілька серйозних проблем, притаманних ягідній галузі», — зазначив Тарас Баштанник.

Він пояснює, що для того щоб забезпечити себе робочими руками, треба платити працівникам стільки ж скільки платять поляки, а для цього потрібно продавати лохину дорого, принаймні, не дешевше, ніж ті ж самі поляки.

Також експерт зауважив, що сьогодні у виробництві лохини не існує альтернативи ручній праці. Механізовано збирати лохину можливо лише для переробки, така ягода відносно дешева. Дорого лохина продається на свіжому ринку, а таку ягоду в усьому світі збирають тільки руками.

 

Виконано за допомогою Disqus