Депутати звернулися до Президента з проханням підписати закон №7403-д

4 липня 2018 537 0
Петро Порошенко, Президент України
radiosvoboda.orgПетро Порошенко, Президент України

Депутати звернулися до Президента України Петра Порошенка із проханням негайно підписати закон №7403-д. Про це ідеться у зверненні, яке знаходиться в розпорядженні видання AgroPolit.com.

Нагадаємо, що законопроект №7403-д дає право отримання відшкодування ПДВ при експорті сої і ріпаку виробникам першої ланки, які вирощують ці культури і безпосередньо самі ж їх експортують.

У своєму зверненні депутати нагадали Президенту, що цей закон Верховна Рада проголосувала 22 травня 2018 р., а 25 травня його було відправлено йому на підпис. Тобто, вже 40 днів документ пилиться в Адміністрації Президента.

«Відповідно до частини другої та третьої статті 94 Конституції України, Президент України протягом 15 днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання та офіційно оприлюднює його або повертає закон із своїми вмотивованими сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду. У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений», — ідеться у зверненні.

Враховуючи неповернення Президентом у встановлені строки закону, підписанти цього звернення просять у Петра Порошенка надати плани щодо строків підписання цього закону у строки, визначені ч.2 ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України».

Подання підписали такі аграрні депутати як Іван Мірошниченко, Сергій Лабазюк, Руслан Сидорович, Андрій Вадатурський та Сергій Хлань.

Нагадаємо, що члени аграрного комітету були не в захваті від прийняття цього законопроекту, бо в ньому лише частково враховано інтереси дрібних виробників АПК, і для половини з них лишав збитки, а великим виробникам — додаткові прибутки.

Так, народний депутат, член аграрного комітету («Самопоміч») Іван Мірошніченко раніше так прокоментував AgroPolit.com прийняття Радою цього законопроекту:

«Таке рішення означає, що 50% аграріїв втратять в ціні на сої та ріпаку. По сої щорічні втрати становитимуть 2–2,5 млрд грн, а ріпаку — 1,5–1,8 млрд грн. Втрачатимуть малий, середній і трохи вище від середнього агробізнеси. Адже якщо вони раніше не експортували зернові, то оперативно цього й не зроблять. А великі холдинги, які можуть ще й переробляти, не тільки виробляти сою та ріпак, — виграють від цього найбільше, бо в них буде вибір — експортувати і повертати ПДВ, виробляти олію і шрот, чи експортувати і повертати ПДВ. Для великих це взагалі «бінго», подвійний виграш. Збитки аграрії почнуть рахувати вже з 1 вересня 2018 р. А якщо аграрій захоче продати сою чи ріпак по форварду, то ще раніше», — наголосив Іван Мірошніченко.

Втім, за його словами, він та його колеги підтримали цей документ, бо він хоча б частково знімав головний біль для дрібних виробників. Нинішня ж ситуація з непідписанням Президентом означає, що всі дрібні та середні виробники знову опинилися біля критичної межі — збитків, адже не за горами збір урожаю та його продаж, а експортне ПДВ так ніхто і не повернув. 

Виконано за допомогою Disqus