Втрати від неправомірної діяльності Держекоінспекції сягають $200 млн

8 серпня 2018 97 0
Вантажі у порту
Uain.pressВантажі у порту

Нардепи звернулися до очільників влади із проханням вплинути на складну ситуацію, яка склалася у морських портах України. Експерти у сфері портової інфраструктури оцінюють ненадходження до держбюджету може сягнути суми до $200 млн./рік тільки від неправомірної діяльності інспекторів Держекоінспекції. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Зокрема, документ підписали Сергій Лабазюк, Павло Костенко, Леонід Козаченко, Іван Мірошніченко та Олександр Опанасенко.

Нардепи впевнені, що посадовими особами державних підприємств та центральних органів виконавчої влади створюються перешкоди суб’єктам господарювання у конкуренції на користь своїх підприємств.

«Яскравим прикладом є обставини, що склалися в морському порту Миколаїв, де стають все більш розповсюдженими випадки тиску на бізнес морських агентств шляхом перешкоджання їхній законній господарській діяльності», — йдеться у повідомленні.

Згідно із документом, стратегічні об’єкти портової інфраструктури здаються в оренду нещодавно зареєстрованим сумнівним компаніям.

Нардепи наголошують, що керівники державних підприємств галузі та профільних ЦОВВ призначаються без конкурсу, або за результатами непрозорого конкурсу.

На даний час більшість керівників морських портів України знаходяться в статусі виконуючих обов’язки. У цьому статусі уже впродовж 15 місяців працює також і голова ДП «Адміністрація морських портів України», призначений на цю посаду без конкурсу», — повідомляється у документі.

Нардепи підсумовують, що через некомпетентність державних інспекторів та відновлення системи поборів склалася критична ситуація.

За оцінками експертів у сфері портової інфраструктури, загальна сума втрат тільки від неправомірної діяльності інспекторів Держекоінспекції може становити до $200 млн. на рік у вигляді нествореного ВВП та недоотриманих доходів державою та бізнесом:

  • до $50 млн на рік для терміналів — через зрив зовнішньоекономічних контрактів та штрафних санкцій;
  • до $100 млн на рік для вантажовласників — через погіршення кількісно-якісних показників вантажу;
  • до $50 млн на рік для Адміністрації морських портів України через простій причалу.

 

Виконано за допомогою Disqus