Інтерес до бджільництва на Херсонщині зростає — пасічник

7 липня 2018 155 0
Інтерес до бджільництва на Херсонщині зростає — пасічник

У Херсонській області інтерес до бджільництва останнім часом зріс. Таку думку висловив керівник господарства «Таврійський пасічник»  Юрій Лавриненко. Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода на своїй сторінці у Facebook.

Олександр Паливода відвідав господарство «Таврійський пасічник» — єдине в області підприємство, що має сертифіковану племінну пасіку, та поспілкувався з його керівником.

Читатйе більше: Бакфаст — бджола розбрату

«Племінна справа — робота, яка вимагає високої кваліфікації від спеціалістів тваринництва. А в галузі бджільництва ця робота є просто ювелірною!», — написав Олександр Паливода.

За словами пасічника, ті, хто займається розведенням та реалізацією бджолосімей, мають багато замовлень, що розписані наперед. Що не дивно, адже Херсонська область має всі умови для розвитку бджільництва — географічне положення, природно-кліматичні умови, достатки медоносів у лісах, степах та на полях Херсонщини.

Юрій Лавриненко додав, що мед з південних медоносів має особливі смакові якості та ніжну структуру. З іншого боку нашій області дуже потрібно мати розвинену бджільницьку галузь, адже добре організоване бджолозапилення підвищує врожайність плодових, баштану, соняшнику, ріпаку та інших на 30-60% в залежності від культури. 

«На сьогодні в області лише 400 бджолосімей утримуються в сільськогосподарських підприємствах проти 45000 бджолосімей в господарствах населення», — йдеться у повідомленні.

Олександр Паливода додав, що цього року бджолярі включені до списку учасників однієї з державних програм підтримки галузі АПК. Проте, щоб налагодити потужне промислове виробництво, додатково потрібні спеціалізовані програми підтримки — як з державного, так і з місцевих бюджетів.

Виконано за допомогою Disqus