На Тернопільщині сімейна ферма вирощує мікрогрін та їстівні квіти

11 липня 2018 457 0
Їстівні квіти
Permaculture-rostov.blogspot.comЇстівні квіти

У теплиці сімейного господарства родини Гариг в с. Деренівка, що на Тернопільщині вирощують мікрозелень: горох, соняшник, амарант, гірчиця, гречка, редиска, льон, червона капуста, мізуна. Окрім цього вирощую їстівні квіти та ще чимало «зелених делікатесів». Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Аби розпочати бізнес на міні-зелені, садівникам довелось вивчити технологію та витратити немалу суму. Місцем для вирощування обрали теплицю.

«Щоб вирощувати рослини, треба було придбати палети — тепер маємо близько 60 штук розміром 30-40 см. Вони коштували нам приблизно 4 тис. грн. Також витратили 5 тис. грн на перше насіння, адже хотіли мати широкий асортимент продукції», — розповідає Яна Гарига.

Сіють мікрогрін густо, як траву, у чистий пропарений торф. Дозріває мікро-зелень доволі швидко — на 2-3 день уже є сходи, а зрізати її можна на 10-14 день після  висівання. Якщо дуже тепла погода, то зелень поливають водою 4-5 разів на день.

Сімейне господарство Гариг вирощує рослини методом гідропоніки — без ґрунту, але на поживних розчинах.

Вартість мікрогріну складає 35 грн за 100 гр. Сьогодні родина Гариг продає щомісяця 20 кг — приблизно на 7 тис. грн.

Також займаються вирощуванням їстівних квітів.

«Щоправда, дозрівають квіточки довше, ніж міні-грін, — до двох місяців. За день з одного стебла можна зібрати 3-4 квітки — зрізаємо їх ножицями. Тепер у нас росте близько сотні квіток кабачка та ще півтисячі — настурції. Ще ми посіяли квіти фіалки та бораго — огіркову траву», — додає Семен Гарига.

Споживати квіти — це нова модна тенденція у кулінарії.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою