Підприємець з Києва покинув автомобілі заради лохини

11 липня 2018 3046 0
Підприємець з Києва покинув автомобілі заради лохини
pixabay.com

Підприємець із Києва покинув автомобільний бізнес заради ягід. Ярослав Мовчун почав вирощувати лохину. Ягідну справу чоловік вважає прибутковою, але непростою. Про це йдеться в сюжеті Сегодня.

Читайте більше: Гарячий тиждень для виробників лохини — огляд цін на плоди та ягоди

«Дуже хотілося займатися цією справою. Чесно, дуже важко. Тут дуже треба дійсно горіти цією справою, любити цю справу і дуже багато працювати», — говорить Ярослав Мовчун.

На фермі працюють всією родино. За сезон з плантації збирають понад 1 т ягід. Збирають ягоди всією родиною, проводячи в полі по 16 год. на добу.

Перші кілька років майже не було врожаю. Кущі тільки росли. І продаж гальмувало те, що про ферму ніхто не знав. Рекламу робили через знайомих, часто просто даруючи ягоди. 

«Цю ягідну сферу можна назвати однією грою, як сказав мій колега зі Львова,— «залишитися в живих», — ділиться власник ферми.

Пізніше на фермі почали вирощувати ще полуницю і ожину. Але робити з них джем. 

Фермер говорять, що у перший і другий рік ягоди менші. На їх розмір суттєво впливає полив — потрібно разів п'ять на день. І садити на сонці. Найважче в догляді —  берегти ягоду від птахів. Також важливо зривати лохину, коли достигла, тому що долежувати як груші або помідори, вона не любить. 

Виконано за допомогою Disqus