Вчені з Канади знайшли спосіб покращити якість органічного добрива

14 липня 2018 109 0
Науковці з Коледжу Лангара (Канада)
Producer.comНауковці з Коледжу Лангара (Канада)

Науковці з Коледжу Лангара уВанкувері (Канада) шукають способи відокремити побічні продукти від коров'ячого гною, з метою покращення якості цього добрива і мінімізувати його негативний вплив на навколишнє середовище. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Читайте також: Агрохімічний аналіз ґрунту – інструмент для правильного розрахунку норм та форм добрив

Хіміки з Лангари працюють над проектом спільно з Muddy River Technologies — компанією, яка створює складні системи очистки води та стічних вод. На реалізацію цього проекту організація Ignite Council Ignite Award виділила 90 тис. доларів.

Дослідники шукають економічно ефективний спосіб запобігання деградації ґрунтів і забруднення води і повітря шляхом видалення фосфору, азоту та інших побічних продуктів з гною всіх сільськогосподарських тварин.

Читайте також: Осінь з добривами. Як Аграрний фонд підтримав аграріїв

Проект передбачає видалення фосфатів з використанням електрохімічного процесу, аналогічного тому, який використовується в очищенні води.

Другий етап полягає у використанні чистого вуглецевого фільтра для захоплення аміаку, який може виділятися у вигляді азоту. В кінцевому підсумку ці продукти можуть використовуватися як добриво.

На думку фахівців, це хороша ґрунтова підгодівля, яка пов'язує вуглець в ґрунті і забезпечує агрономічні переваги.

Читайте також: Андрій Івченко: На відходах можна не лише зекономити, а й заробити

Виконано за допомогою Disqus