Провал земреформи став показником неефективності Мартинюка — експерти

20 липня 2018 102 0
Максим Мартинюк, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України
Kurkul.comМаксим Мартинюк, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України

Рік роботи в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка не увінчався ніякими успіхами, і тому його можна назвати провальним. Про це ідеться в матеріалі за підсумками роботи в.о. міністра на АgroРolit.com «Максим Мартинюк — рік за кермом — провали є, а досягнень zero».

Видання опитало експертів, які висловили свою думку з приводу річної діяльності Максима Мартинюка.

Один із показових моментів неефективної політики Максима Мартинюка є, на думку експертів, провал земельної реформи.

Генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль вважає, що саме Мінагрополітики відповідає за провал земельної реформи.

«Земельна реформа. А невже вона завершена? Так чия це робота, хіба не міністерства!? У цьому питанні є вузькі місця, над якими треба працювати», — сказав він.

Раніше і нинішній в.о. аграрного міністра Максим Мартинюк теж був прихильником важливості земельної реформи.

«Є багато законопроектів, поданих і не розглянутих, а також підготовлених до розгляду. Пріоритетний — «Про обіг сільськогосподарських земель», — такі основні напрями своєї роботи зазначив Максим Мартинюк в інтерв’ю AgroPolit.com після перших своїх кроків на роботі у міністерстві у 2016 р.

Але сьогодні законопроект залишається у канцелярії міністерства без руху. Його навіть не внесли у парламент, хоча час, як завжди, спливає.

Як зазначає заступник голови Земельної спілки України Андрій Мартин, законопроект уже готовий, та не вистачає політичної «відмашки». Український політикум вважає тему відкриття ринку земель невдалою, електорально непривабливою та попросту «політично токсичною».

«Тема запуску ринку с/г земель є електорально невдячною. Якщо ще 2 роки тому Гройсман міг зображувати з себе реформатора, то зараз він сам готується йти на голову й імідж землепродавця йому не потрібний, відповідно все те, що починалося 2 роки тому, назад швиденько спустили на гальмах», — поінформував Андрій Мартин.

На думку експерта, до кінця року слід очікувати не законопроекту про обіг земель, а проектів щодо продовження мораторію, до того ж їх буде дуже багато, тому що жодна політична сила не захоче залишатися осторонь та втратити можливість попіаритися на «захисті інтересів українських селян».

Аналогічна ситуація, каже Андрій Мартин, і з Держгеокадастром.

За його словами, відомство залишається одним із найбільш корумпованих в Україні, триває ручна роздача землі, бенефіціарами якого є люди, що контролюють Держгеокадастр.

Виконано за допомогою Disqus