В Уряді розказали, якою буде земельна реформа

21 червня 2017 309 0
Поле з висоти пташиного польоту
Kurkul.comПоле з висоти пташиного польоту

На Урядовому порталі опублікували «Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними», пише Agropolit.com.

Цей документ представив бачення Кабміну щодо розвитку земельних відносин в Україні. Документ складається із 50 сторінок.

Нагадаємо, МВФ вимагає від української влади відкрити ринок землі до 2018 р. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та автор земельного закону, перший заступник аграрного міністра Максим Мартинюк наполягають на моделі запуску ринку продажу землі та 200 га в одні руки українцям.

Натомість міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий притримується думки, що основою концепції земельної реформи в Україні має стати запровадження купівлі-продажу та застави прав оренди земельної ділянки.

Поки невідомо, чи встигнуть депутати проголосувати за земельний закон до літніх канікул.

Одне з головних завдань урядової Стратегії — удосконалити процес управління земельними ресурсами завдяки використанню стратегічного менеджменту та підвищенню прозорості під час формування та реалізації земельної політики. А також підвищити рівень обізнаності населення, землевласників і землекористувачів щодо проблем деградації земель та сталого їх використання.

Документ охоплює розпорядження всіма землями сільськогосподарського призначення — як державними, так і приватними. Щодо державних земель, то, відповідно до цього документу, вони продаватимуться та передаватимуться в оренду виключно під час аукціонів. Умови для всіх одні – оренда на строк не більше 7 років за ставки не менше 8% від нормативної грошової вартості землі. Повторна передача земельного наділу відбуватиметься на торгах.

Також Кабмін пропонує врегулювати питання земель місцевих громад. Так, не більше 25% від площ усіх земель, які були передані на конкурентних умовах в оренду за звітний період, можна буде передавати на місцевому рівні безоплатно.Передбачається, що Стратегія допоможе виконати низку завдань:

  • використання земель с/г призначення державної власності та територіальних громад;

  • актуалізує дані Держгеокадастру;

  • оптимізує структуру, площі земель державної власності й систему землекористування;

  • дозволить провести консервацію деградованих, забруднених та малопродуктивних земель і рекультивацію порушених с/г земель;

  • удосконалить механізм управління у сфері використання охорони земель, збереження та відтворення родючості ґрунтів;

  • стане на заваді використання екологічно неефективних земель та ділянок, їхньому залуженню або залісненню;

  • знизить рівень корупції та мінімізує соціальну напругу у сфері земельних відносин;

  • підвищить ефективність державної земельної політики, прискорить проведення земельної реформи;

  • посприяє цивілізованому вирішенню проблем у сфері земельних відносин, підвищить рівень довіри ділових кіл до системи земельних відносин.

Виконано за допомогою Disqus