Мартинюк не прийняв жодних дій для протидії рейдерству

20 липня 2018 108 0
Рейдерство
E-gorlovka.com.uaРейдерство

Від рейдерства аграрії потерпають вже не перший рік. Незважаючи на те, що кількість рейдерських атак зростає, досі не прийнято жодних дій для запобігання цьому явищу. Про це йдеться в матеріалі за підсумками роботи в.о. міністра аграрної політики та продовольства Українини Максима Мартинюка АgroРolit.com «Максим Мартинюк — рік за кермом — провали є, а досягнень zero».

Для прикладу, за словами заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової, з 15 липня до 15 листопада 2017 року до антирейдерських штабів надійшло 500 звернень, з них близько 130 — з ознаками рейдерства.

Тим часом, ані виконавча, ані законодавча гілки влади не можуть вирішити цю проблему. На думку Сергія Шабовти, рейдери активізувалися через початок розмов щодо зняття мораторію на купівлю земель с/г призначення. Останні, переконаний Сергій Шабовт, хочуть підготуватися до відкриття ринку землі, яку потім можна буде вигідно продати.

«Рейдерство — це злочин. Аграрії жодним чином не захищені правоохоронною системою. Мінагрополітики жодних зусиль не робить Більш того, саме міністерство є місцем витоку інформації щодо привабливих підприємств. Завжди головним співучасником кожного злочину є державний чиновник. Рейдери виходять лише тоді коли вони отримають підтримку у владних кабінетах і купили мовчання з боку правоохоронної системи. Лише за таких умов відбуваються рейдерські атаки», — каже фахівець.

Тим часом Мінагрополітики, за словами голови громадської організації «Бізнес-Варта» Ольги Матвіївої, не тільки не співпрацює з аграріями, але й взагалі не бере участі у процесах подолання рейдерства.

«Одного разу в.о. міністра прийшов на кілька хвилин, але до кінця зустрічі не побув, а наступного дня не з’явився взагалі. З точки зору практики я не бачу їхньої участі ніде», — повідомила Ольга Матвіїва.

Оскільки профільні органи не спромоглися вирішити проблему, експерти та фермери запропонували урядові та парламенту підтримати т.зв. «антирейдерський» законопроект №8121. Лише 12 липня ситуація зрушила з мертвої точки: Верховна Рада прийняла законопроект у першому читанні. Звичайно, аграріям потрібні відповіді вже зараз, однак доведеться ще зачекати — як мінімум до вересня. Хоча можливість того, що парламентарі приймуть закон вже у перші місяці нової сесії — дуже малоймовірна.

На думку заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука, головний здобуток цього законопроекту в тому, що він дозволить перешкодити зловживанням з боку державних реєстраторів. Він чітко визначає умови роботи держреєстратора і його відповідальність. Проте законопроект не виноситься поки що на друге читання.

Виконано за допомогою Disqus