Україна зацікавлена переймати польський досвід розвитку фермерства

18 вересня 2015 85 0
Україна зацікавлена переймати польський досвід розвитку фермерства
Lpravda.comУкраїна зацікавлена переймати польський досвід розвитку фермерства

Для України надзвичайно цікавим є польський досвід розвитку малого та середнього фермерства, про це заявив, перебуваючи з робочим візитом у Польщі, міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, пише прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За його словами, на сьогодні дрібні та середні фермерські господарства зміцнюють свої позиції на аграрному ринку України. Уже зараз половина товарів, які представлені на ринкових прилавках та магазинах, виробляється саме одноосібними господарствами.

«Сільськогосподарську продукцію виробляють 4,1 млн особистих селянських господарств, які наповнюють ринок овочами, молоком та м’ясом. Тим не менш, державна підтримка фермерських господарств є одним із ключових завдань міністерства і ми розглядаємо можливість використання польського досвіду», – зазначив міністр.

Міністр сільського господарства та розвитку сільських районів Республіки Польща Марек Савіцкі зазначив, що основу аграрного сектору Польщі складають невеликі господарства. У Польщі вважають, що багатопрофільні господарства є менш ефективними. Держава здійснює довгострокову політику розвитку дрібних господарств, що також розглядається як ефективний засіб самозайнятості населення та вирішення соціальних проблем села. І саме такий досвід державної політики може бути надзвичайно корисним для України.

«Одним із ключових стимулів для розвитку фермерства у Польщі стали пільгові кредити та можливість залучення фінансової підтримки зі спеціальних сільськогосподарських фондів. Окрім того, суттєву допомогу у веденні господарства фермери отримують від низки державних програм, запроваджених урядом Польщі», — сказав він.

Також додав, що польські фермери також мають змогу отримувати консультації щодо заснування господарства, його утримання, режиму оподаткування та залучати кредити за спеціальними пільговими умовами.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою