В Україні будуть будувати багатоповерхівки з соломи?

20 вересня 2015 99 0
В Україні будуть будувати багатоповерхівки з соломи?
Еcotown.comВ Україні будуть будувати багатоповерхівки з соломи?

Німці пропонують будувати в Україні солом’яні багатоповерхівки, пише Еcotown.

За словами експерта, фахівці НУФ пропонують використовувати технологію солом'яного будівництва (strawbale-house) в Україні.

«Солома спресована, без жодних зв'язуючих матеріалів, у блоки щільністю 90-120 кг/м куб перетворюється на відмінний будматеріал і утеплювач, Завдяки великій кількості кремнезему цей природний матеріал відрізняється хорошою стійкістю: оштукатурена стіна 2,5 м заввишки і шириною 3,5 м витримує вертикальне навантаження до 8 тис. кг і бічне — до 325 кг», — розповідає Алекс Родіонов.

Блоки, які формуються прес-підбирачами, під час збирання соломи з поля, не потребують ніякого спеціально виробництва. Для виготовлення 1м кв стіни потрібно близько 40 кг соломи, зауважує експерт, додаючи, що технологія дозволяє зводити не лише індивідуальні будинки, а й 3-4-поверхові житлові будинки та громадські споруди.

«Каркасно-солом'яне житло споживає не більше 40 кВт теплової енергії на 1 м кв/рік. Такі будівлі проектуються за принципом «ЛЕГО»: швидко збираються, а якщо потрібно, так само легко розбираються і утилізуються», — сказав він.

За словами Алекса Родіонова, при дотриманні всіх вимог солом'яні будинки можуть конкурувати з традиційними будинками за тривалістю експлуатації.

«По-перше, таке житло дуже стійке до загоряння: повітря у спресованих солом’яних блоків достатньо для забезпечення хороших теплоізолюючих властивостей, але не для пожежі. По-друге, у солом'яних блоках щільністю близько 100кг/м куб не заводяться гризуни та комахи. До того ж стіни біля основи захищає металева сітка і шар штукатурки з глини. І по-третє, «солом'яний» будинок «дихає» і тому про грибок можна не хвилюватися», — зазначив експерт.

Також він додав, що згідно з попередніми розрахунками, солом’яні будинки в Україні будуть коштувати на 20-30% менше, ніж традиційні будівлі.

На початку цього року НУФ запропонував впровадження в Україні трьох взаємопов'язаних програм: термомодернізація ЖКГ, будівництво недорого енергопасивного житла і виробництво біометану з біоресурсів сільського господарства, які залучать €35 млрд інвестицій.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою