З 1 га люцерни за сезон можна отримати до 20 т сіна

20 липня 2018 323 0
З 1 га люцерни за сезон можна отримати до 20 т сіна
ua.all.biz

Сіно з люцерни містить багато клітковини, протеїнів, амінокислот, вітамінів і інших елементів, необхідних для організму домашніх тварин. А з 1 га цієї рослини можна отримати до 20 т сіна. Про це повідомляє Pro-Consulting.

Люцерна дає урожай чотири-п'ять років. Протягом сезону, скошувати зелену масу цієї культури можна в середньому п'ять разів. При дотриманні технології вирощування, з одного гектара люцерни виходить 9-10 т сіна, а в умовах штучного зрошення —15-20 т. 

Після люцерни грунт, на якому вона росла, має поліпшені властивості, так як ця рослина сприяє накопиченню в ній азоту. Тому люцерна — ще й прекрасний сидерат.

Аналітики компанії Pro-Consulting розробили бізнес-план високорентабельного підприємства з вирощування люцерни.

Проект передбачає вирощування люцерни на площі 1,5 тис. га. Такої плантації досить для отримання щорічно більше 100 тис. т зеленої маси. Врожай, після скошування, буде висушуватися на сіно і продаватися на експорт в арабські країни.

Найкраще підійдуть для цього південно-східні регіони нашої країни, зокрема Запорізька і Дніпропетровська області, підходять найкраще.

Використання насіння люцерни сорту Серафима дозволить збирати з кожного гектара близько 690 ц зеленої маси, з якої вийде 170 ц сіна. Сіно буде продаватися в валках по 20 кг.

На другий проектний рік сума реалізації продукції складе більше $1,27 млн, в наступні три роки — більше $2,32 млн.

Вкладені в проект кошти повернуться до інвестора у вигляді прибутку, з урахуванням дисконту, протягом 27.

Виконано за допомогою Disqus