На півдні України науковці пропонують вирощувати нетрадиційні культури

23 липня 2018 1926 0
Плоди фізалісу
pixabay.comПлоди фізалісу

Внаслідок кліматичних змін наповнення садів і полів на півдні України зміниться найближчі 10 років. До традиційних черешні, вишні, яблуні, суниці садової, малини додадуться хурма, зизифус, гранат, фізаліс, азиміна, пепіно та багато інших культур. Такий прогноз зробив доктор сільськогосподарських наук професор кафедри рослинництва і садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету Михайло Федорчук під час конференції «Малопоширені плодово-ягідні та горіхоплідні культури». Про це повідомляє Ukurier.gov.ua.

За останні 20 років середньорічна температура повітря зросла на 0,8°С, а кліматичні зони змістилися на 250 км з півдня на північ.

«Якщо вирощуєте томати, вам буде неважко культивувати фізаліс, який належить до родини пасльонових, тому що агротехнологія для цих культур однакова. Фізаліс культура невибаглива й не потребує рясного поливу. Урожайність його — 13 т/га, що більше, ніж у томатів. Фізаліс придатний для виготовлення желеподібних кондитерських виробів. Плоди використовують для одержання лимонної кислоти. У сушеному вигляді фізаліс за смаком нагадує родзинки», — зазначила на форумі кандидат біологічних наук доцент кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету Віра Миколайчук.

Південь України стане сприятливим і для вирощування зизифусу, або китайського фініка, унабі. Зизифус цвіте пізно і не боїться травневих заморозків.

Також можна розглянути вирощування пепіно, або динної груші, яка не відрізняється від технології обробітку однорічних культур родини пасльонових: помідорів, перцю, баклажанів. Культивування можна провести в теплицях, створивши необхідний мікроклімат, або в зимовий період у домашніх умовах зберігати вкорінені живці, в лютому-березні отримувати посадковий матеріал і пізніше переносити у відкритий ґрунт.

Однозначний висновок полягає у тому, що сільському господарству потрібно пристосовуватися до мінливих кліматичних умов. Один із кроків збереження життєздатності підприємств і забезпечення рентабельності виробництва плодоовочівництва — це перехід на нові види культур.

Виконано за допомогою Disqus