Вітчизняним науковцям вдалося підвищити урожайність олійних

23 липня 2018 175 0
Вітчизняним науковцям вдалося підвищити урожайність олійних
Kurkul.com

За останні роки науковцям НААН вдалося збільшити урожайність ріпаку до 2,8 т/га. Врожайність сої та соняшнику — до 2 т/га та 2,5 т/га відповідно. Про це йшлося на виїзному засіданні Президії Академії аграрних наук, що відбулося в Харкові, повідомляє прес-служба НААН.

«Пріоритет — збільшувати врожайність за рахунок впровадження нових сортів і гібридів, вдосконалення системи насінництва, застосування новітніх технологій вирощування. Над цим доволі успішно працюють кілька установ академії. Інститутом олійних культур готується до реєстрації перший український високоврожайний гібрид ріпаку», — заявив Президент НААН Ярослав Гадзало.

Також відзначаються позитивні результати у виробництві високоолеїнового соняшнику, сої та ріпаку. Наприклад, вміст олеїнової та лінолевої кислот у таких сортах ріпаку, як Родолад, Антарія, Тисменицький та інші перевищує 80%.

«На прикладі соняшнику заходи із захисту рослин від уражень гарантують понад 10 тис. грн прибутку на кожному гектарі товарного посіву», — додав Ярослав Гадзало.

Тож перед аграрною наукою поставлено завдання підвищити стійкість олійних культур до хвороб. 

Виконано за допомогою Disqus