На Івано-Франківщині фермер заклав господарство на місці чагарників

24 липня 2018 406 0
Свині на фермі Олега Козоріз
Dzerkalo.mediaСвині на фермі Олега Козоріз

У Жукотині в Івано-Франківській області після розвалу радгоспу залишилась одна лише стайня та територія, поросла чагарником. ЇЇ придбав фермер і одночасно депутат районної ради Олег Козоріз і заснував господарство. Про це повідомляє Dzerkalo.media.

«Тут росли страшні борщівники. Ми з братами рубали чагарники, корчі, засіювали площі пшеницею, ячменем, соєю. Докупили ще приміщення, придбали новенький трактор «Белорус». Працює, як звір. Я зареєструвався фермером. Стартував з п’ятьох свиноматок. Жодного досвіду не мав, всю необхідну для ведення фермерської діяльності інформацію зчитував з інтернету», — розповідає власник.

Господарство базується на 200 га орної землі, декількох відреставрованих приміщень та 300 породистих свиней. Стайні всі охайні, тварини чітко розподілені за породами, віком, статтю. Окремо є відділи для породіль, для новонароджених. Дорослі свині доволі великі, деякі важать півтонни й більше. За ними ведеться цілодобовий відео-нагляд. У приміщеннях постійно лунає легка музика для тварин та персоналу.

За фермою наглядають господар, його брат Степан і ще один чоловік допомагає.

Надалі Олег Козоріз планує розводити корів. Вже є бетонний каркас на території для корівника.

Виконано за допомогою Disqus