Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.
Ринок український біологічних ЗЗР може збільшитись на 25-30%

Україна має можливості для розвитку ринку біопрепаратів. Поширення використання цих препаратів може збільшити ринок органічних ЗЗР на 25-30%. Про це повідомляє Pro-Consulting.
«В Україні є всі можливості для успішного подальшого розвитку ринку біопрепаратів. Ми здатні створювати нові й удосконалювати наявні препарати. У відповідний держреєстр внесено вже понад 100 видів біопрепаратів. Поширення їх практичного застосування залежатиме від аграріїв, усвідомлення ними необхідності і ефективності більшого використання на полях природних засобів. При оптимістичному сценарії розвитку, ринок в найближчій перспективі збільшиться на 25−30%, в іншому випадку — буде спостерігатися його повільне зростання», — коментують анілітики проекту.
За їх даними, сьогодні українськими біотехнологами запропоновано на службу аграріям близько 30 природних біологічно активних речовин, 45 феромонів, десятки видів вірусів, бактерій, грибів, нематод і ентомофагів. В Україні близько 40 лабораторій працюють над тим, щоб створити і удосконалити різноманітні органічні препрепарати. Найбільше вітчизняних полях використовуються інокулянти. Завдяки вмісту бактерій вони доставляють до коріння рослин азот із атмосфери, тим самим збагачуючи грунт. Інокулянти в 2017 р. зайняли 64,6% ринку біопрепаратів в натуральному і 70,8% у фінансовому еквіваленті. Другу за обсягом частку на ринку (26,9%) займають біофунгіциди, які протистоять різним грибковим хворобам. Значно в менших обсягах біоінсектициди (6,2%) і біородентіціди (2,3%).
Біологічними засобами захисту від шкідників і хвороб в останні роки стали застосовуються активніше. Так, біологічними ЗЗР обробляються до 500 тис. га зернових культур і близько 40 тис. га овочів.

Читайте також
-
Вовчок соняшниковий: боріться і поборете
-
Попереджений — значить озброєний: інсектицидно-фунгіцидний захист ріпаку
-
Система захисту цукрових буряків від CHEMISCHE GUTER
-
5/5 + 1: У кого підводних каменів більше? Ризики аутсорсу у захисті рослин
-
Зимівля без втрат: особливості захисту озимої пшениці
-
Сергій Борисов: У захисті рослин важливий не лише ефект, але й стабільність цього ефекту
Матеріали до теми