Євген Семененко, директор групи компаній UKRAVIT

Євген Семененко: Контрафактні ЗЗР можна купити на будь-якому київському ринку

19 жовтня 2017 261 0

SuperAgronom.com продовжує вивчати внутрішню лабораторію виробництва агрохімічних препаратів. Цього разу директор групи компаній UKRAVIT Євген Семененко розповів про боротьбу із контрафактом, пояснив, як створюються препарати з урахуванням агрокліматичних змін, та як позначилась на ринку ЗЗР відміна ліцензії на реалізацію агрохімії.

SuperAgronom.com: Яку частку, за вашими підрахунками, складають витрати аграрія на ЗЗР від загального портфелю посівної?

Євген Семененко: Універсальної цифри немає. Наприклад, наш асортимент продукції по пшениці, кукурудзі, соняшнику, сої дозволяє забезпечити мінімальну систему захисту. Це одна ціна. Якщо візьмемо середню систему — вартість вже друга, інтенсивну — третя. І тут вже кожен сам для себе вирішує, що обрати з урахуванням власного бюджету. Комусь достатньо зібрати кукурудзи 6 т/га і більше вкладатися людина не збирається.

SuperAgronom.com: Скільки триває випробування нових продуктів?

Євген Семененко: Досить довго. Припустімо, існує потреба у якомусь продукті. Наші агрономи в лабораторних умовах створюють експериментальний зразок. Його випробовують, у разі необхідності щось змінюють. Потім хіміки контролюють, щоб продукт не випадав в осад, не розшаровувався, не забивав форсунку та в цілому тримав формуляцію. Для запуску у держреєстрацію потрібно близько 2 років. Вона, в свою чергу, може тривати і рік, і два. У цьому процесі маса інститутів перевіряє продукт. І лише після позитивної відповіді виробляємо продукт та запускаємо у продаж.

SuperAgronom.com: Наскільки зі зміною кліматичних умов змінюються ваші підходи до створення нових продуктів?

Євген Семененко: Клімат змінюється і ми змушені під нього підлаштовуватися. Погодні умови впливають, у першу чергу, на розвиток бур’янів та хвороб. Якщо розглядати хвороби, то за 2 роки в нас вийшло 4 нових фунгіциди. Також з’явилось 5 нових гербіцидів. Оскільки зросли площі під соєю, цього року випустили гербіцид Флагман Екстра. Він чудово зарекомендував себе в умовах цього року. Було випущено невелику партію та реалізовано в господарствах для проби. Усі дуже задоволені ефективністю в цьогорічних умовах.

SuperAgronom.com: Який продукт на даний час найбільш популярний у вашій лінійці?

Євген Семененко: Важко відзначити якийсь один продукт. Три роки тому ми почали випускати фунгіцид Дезарал Екстра. За цей час обсяги продажів зросли в 4 рази. Окрім нього є маса продуктів, що користуються попитом. Не можна із 130-ти виділити щось одне. Серед фунгіцидів найбільш популярні Аякс, Акула і Капітал. Усі у захваті від протруйника Рекорд Квадро. Найдешевше протруювання та тривалий захист пшениці від хвороб і шкідників.

SuperAgronom.com: У лінійці UKRAVIT є засоби для дезінфекції?

Євген Семененко: Так, ми виробляємо засоби для дезінфекції та дератизації. У лінійці для промислового сектору це родентицид Бродівіт, що бореться із гризунами, які знищують посіви озимих культур. Також маємо непоганий асортимент для приватного сектору. Це Багіра, Капкан, зернові принади. Там вибір на будь-який смак. Від побутових комах також є маса продуктів (від комарів, кліщів, тарганів). На собі перевіряв ефективність — працює на 100% (посміхається).

SuperAgronom.com:  А що стосовно боротьби із гризунами на складах?

Євген Семененко: На складах і у полі одні й ті самі миші. Наші препарати можна всюди застосовувати. Їх використовують на присадибних ділянках, у погребах, на городах.

SuperAgronom.com: При знищенні гризунів виникає проблема, адже вони можуть залишатись у зерні. Як її вирішувати?

Євген Семененко: Помилкова думка. Після того, як гризун з’їв наш препарат, він не одразу гине. Наш препарат провокує незгортуваність крові. Умовно кажучи, гризун побіг до себе у гніздо, побився з іншими і загинув уже в гнізді. Вони не гинуть у коморах чи погребах. Ми ж їх не ціаністим калієм годуємо, щоб вони їли та одразу вмирали.

SuperAgronom.com: Наскільки безпечні для людей та хатніх тварин ваші препарати?

Євген Семененко: Розповім на власному прикладі. У мене є присадибна ділянка, на якій ростуть виноград, яблуні, груші, черешні. Я обробляю їх виключно нашою продукцією. Вже багато років і я, і мої діти їмо ці плоди. Яку ще рекламу потрібно?

SuperAgronom.com: Впродовж якого часу препарати зберігають свої властивості після того, як їх відвантажили на склад?

Євген Семененко: Для зберігання пестицидів у зимовий період склади повинні опалюватись. Температура потрібна не нижче +3…+5С. Деякі препарати можуть замерзати, перемерзати, розшаровуватись. За нормальних умов термін зберігання в залежності від препарату становить від 2 до 4 років.

SuperAgronom.com: Розкажіть, наскільки часто підробляють продукцію UKRAVIT?

Євген Семененко: Промислову продукцію — рідко. Вигідніше підробляти мультинаціональні компанії, адже їхня продукція коштує дорожче. А ось напрям присадибних ділянок — досить часто. Наприклад, нещодавно прийшов до мене керівник напрямку «Аптека садівника», дає дві коробочки нашого нового інсектициду АТО «Жук» зі словами: «Знайдіть різницю». Крутив їх, читав наклейку — усе один в один. Відкрив коробочку, дістав флакон – знову ж таки візуально все однакове. Коли ми здали підроблений флакон до Інституту екогігієни та токсикології ім. Л. Медведя на аналіз, тільки тоді побачили різницю. У нашому препараті було 3 діючі речовини, а у підробці — половина однієї. Хоча колір був однаковий. Ось так і з’являються відгуки, що продукція не працює. Але не потрібно купувати агрохімію Бог знає де. Є офіційні дистриб’ютори, будь ласка, звертайтесь до них.

SuperAgronom.com: У яких найнесподіваніших місцях зустрічали підробки:

Євген Семененко: Та буквально на кожному київському ринку стоять точки, де продають насіння, засоби захисту і таке інше. Дивишся, а ось і наш продукт лежить у ампулах. Це при тому, що ми нічого у ампулах не виробляємо. Тільки у флаконах чи пакетах. У тих ампулах невідомо, що за речовина. Можна отруїтись або знищити рослини.

SuperAgronom.com: Як захищаєте вашу продукцію від підробок?

Євген Семененко: По-перше, потрібно, щоб наші органи співпрацювали з компаніями дистриб’юторами, імпортерами, виробниками. По-друге, сьогодні скасовано ліцензування на реалізацію засобів захисту рослин. У результаті торгують усі, хто схоче. Хоча усі регламентні документи, потрібні стосовно складів, перевезень та ін., залишились. Якщо ліцензія буде коштувати хоча б $500 тис., це одразу відсіє компанії-пустишки. Після цього ринок став би набагато чистішим. Хтось привозить підробку – у першу чергу запитуєш у нього про копію ліцензії. Її потрібно мати, потім показати дані на офіційному сайті. Коли будь-який агроном побачить цей перелік, усі ризики будуть лягати виключно на нього.

SuperAgronom.com: Дякуємо за змістовну розмову!

© Костянтин Ткаченко, SuperAgronom.com, 2017 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою