Голова сільради шантажував фермера заради хабара

3 серпня 2018 783 0
Купюри по 100 гривень
pixabay.comКупюри по 100 гривень

Голова сільради у Білопільському районі отримав від фермера 12 тис. грн. Гроші були за хабаром за те, щоб селянину не створювали перешкоди у збиранні вирощеного ним врожаю. Про це повідомляє Sumy.gp.gov.ua.

Громадянин понад 10 років обробляв земельну ділянку на підставі рішення сільської ради. Сільський голова, володіючи інформацією про таке рішення, вирішив винести на розгляд сесії питання про передачу частини цієї ділянки, на якій вже був посаджений врожай, іншій особі. Після цього голова села вимагав у первинного користувача ділянки хабар у розмірі 12 тис. грн, погрожуючи усіляким перешкоджанням збиранню врожаю, шляхом повідомлення правоохоронних органів про нібито незаконне зайняття земельної ділянки.

Прокуратура Сумської області спільно зі співробітниками Управління захисту економіки в Сумській області та детективного підрозділу Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Сумській області задокументували протиправну діяльність голови однієї з сільських рад Білопільського району у кримінальне провадження.

«Наразі тривають слідчі дії, вирішується питання про повідомлення очільнику села про підозру за ч. 3 ст. 368 (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України», — йдеться у повідомленні.

Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Виконано за допомогою Disqus