Реклама

Фермера та прокурора з Вінниччини визнали винними у хабарництві

10 грудня 2018 3197 0
Фермера та прокурора з Вінниччини визнали винними у хабарництві
pixabay.com

Правоохоронці вилучили хабар у розмірі $6 тис. у вінницького прокурора Олександра Попеско. Гроші йому передав фермер Вадим Кабішев в обмін на вирішення проблем. Про це повідомляє «Главком».

Троє обвинувачених підписали зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою угоду про визнання винуватості

Вінницький міський суд визнав винними заступника прокурора Вінницької області Олександра Попеско, місцевого адвоката Валерія Сувалова і мешканця Вінниці Вадима Кабішева за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 369-2 КК України («Одержання неправомірної вигоди») і призначив покарання у вигляді штрафу 25,5 тис. грн кожному.

За даними досудового розслідування, на прокурора Олександра Попеско через посередника вийшов голова фермерського господарства «Корделівка» Вадим Кабішев, оскільки проти останнього слідчий відділ калинівського відділу поліції відкрив кримінальне провадження за фактом самовільного зайняття земельної ділянки. Знайомий прокурора запевнив фермера, що Олександр Попеско може вплинути, щоб закрили вказане кримінальне провадження.

Наприкінці березня 2018 р. посередник зустрівся з прокурором, який у розмові підтвердив, що може вирішити справу за $5 тис. При цьому вінницький прокурор зазначив, що неправомірну вигоду необхідно передати через адвоката, замаскувавши її під винагороду за нібито надану правову допомогу. Загалом, сума договору про надання правової допомоги мала становити $6 тис., з яких $5 тис. мав отримати прокурор, решту — його посередник.

На початку квітня відбулася передача хабара.

Кошти виявили співробітники Національного антикорупційного бюро України та СБУ під час обшуку гаража прокурора Олександра Попеско.

Усі троє обвинувачених у хабарництві повністю визнали свою вину і уклали з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ГПУ угоди про визнання винуватості, які передбачали покарання у вигляді штрафів. У підсумку суд затвердив угоди про винуватість.

Виконано за допомогою Disqus