Елітні сорти фундука дають до 4 т/га горіхів

17 серпня 2018 852 0
Ядра фундуку
Pixabay.comЯдра фундуку

На Волині почали освоювати сорти горіха Тонда ді Джіффоні та Мортарелла. Дотримуючись усіх технологій з 1 га саду можна зібрати 3,5-4 т фундуку. Таку думку висловив голова СОК «Фундук Волині» Сергій Карасюк у інтерв'ю для iAgro.

Хороший врожай можна отримати вже на 4-5 рік вирощування.

Вони вважаються десертними — їх використовують у виробництві шоколаду та інших солодощів. Цей горіх є дорожчим від решти європейських сортів.

Вирощування фундука — це робота на перспективу. Прибутковості можна очікувати у цьому бізнесі років через сім після старту. Сад в середньому живе протягом 100 років. Фундук плодоносить щороку, хоча й не завжди рівномірно. Кожне дерево раз на декілька років самостійно вирішує, що треба «відпочити» — тоді на ньому буде менший урожай.

«Цього року випробовували бактерії як засіб захисту рослин: вносили цілий комплекс бактерій, по три краплі розчину на листя і дві краплі — під корінь. Результат виявився добрим: і хімією не кропили, і шкідників не було», — розповів Сергій Карасюк.

Фундук італійських сортів можна реалізувати «з поля» від €2,5/кг, хоча минулого року ціна була майже на €1 вища. Вартість колотого і підсушеного фундука — €6-8/кг.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 18°

Вітер

1.8м/с

Опади

0мм

Вологість

65%