Знайомити агрономів з мікрогріном потрібно з університету — думка

23 серпня 2018 67 0
Вирощування мікрогріну
Agroinsider.com.uaВирощування мікрогріну

Засновник господарства з вирощування мікрозелені «Порція здоров’я» Іван Воробйов зіткнувся з проблемою нестачі кваліфікованих кадрів. У зв’язку з цим, він замислюється про співпрацю з аграрними університетами півдня країни, щоб майбутні агрономи знайомилися і вивчали технології вирощування мікрогріну. Про це пише АгроЮг.

Тепличне господарство Івана Воробйова на півдні України вирощує 15 видів сільськогосподарських культур, серед яких горох, гірчиця, соняшник, редиска, цибуля, кінза, рукола, базилік, амарант, листовий салат, огірок тощо. До того ж, деякі культури мають сортове різноманіття.

Одна з проблем, з якими зіткнулося господарство, — це дефіцит професійних кадрів, а саме високопрофесійних агрономів.

«Мікрозелень — це високоінтелектуальна культура, яка потребує багато інтелектуальних витрат та  хороших знань від наших агрономів», — зазначає власник підприємства.

Іван Воробйов пояснює таку нестачу кадрів в цій сфері тим, що в аграрних університетах студентів не вивчають усіх нюансів проростання культур на ранніх стадіях.

«Був у нас агрономом один студент, а зараз працює магістр. Але їх іншого навчали в університеті. А тут густий посів і плюс тільки початкова стадія зростання. І як працювати з цим — вони не знають. Вони застосовують методи для звичайних рослин, а тут все по-іншому. Нам неважливо яким буде плід, яке буде цвітіння і все таке. У нас до цього не доростає. У нас тільки початкова стадія. Вони приходять і зі старту пишуть список препаратів. Вся їх техніка полягає в препаратах. Засіб один, зверху інший, третій розбавити четвертим — по системі. Я так розумію, що з препаратами результати помітні десь через місяць, а тут зростає все за два тижні», — наголошує підприємець.

Існують, звичайно, і інші проблеми: в Україні важко знайти насіння потрібної якості, адже імпортне занадто дороге. Також є проблема шкідників, які «полюбляють» мікрогрін — з ними ведуть боротьбу за допомогою біопрепаратів.

Нагадаємо,  компанія «Порція здоров’я» щомісячно продає 6 тис. боксів мікрозелені

Виконано за допомогою Disqus