Вартість сої може зміцнити підписаний Порошенком законопроект

31 серпня 2018 154 0
Посіви сої
Kurkul.comПосіви сої

Ціна на сою може зміцнитись у зв'язку з тим, що законопроект №7403-д про так звані соєві правки зможе вступити в силу після підписання його президентом України. Таку думку висловила директор з операційної та фінансової діяльності групи «Агротрейд» Олена Ворона, повідомляє Latifundist.com.

«Аграрії очікували цього підписання вже з деякою нервозністю, далі відкладати було нікуди. Адже в разі непідписання з 1 вересня вступила б у силу норма про скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті сої, яка призвела б до зменшення прибутку виробників», — пояснила Олена Ворона.

Вона зазначила, що в порівнянні з минулим сезоном ціна на сою знизилася, тоді як на інші культури — виросла. Якби «соєві правки» залишилися не підписаними, багато аграріїв не отримали б навіть торішню ціну на цю культуру.

«Тепер виробники у пріоритеті, вони можуть самі експортувати і отримувати відшкодування ПДВ. А переробники не будуть монополістами, диктуючи цінову політику», — вважає експерт.

На її думку, в ситуації, що склалася трейдери не захочуть втрачати відшкодування ПДВ і будуть зацікавлені в тому, щоб експортувати не сою, а продукти її переробки — масло і шрот. Конкуренція між трейдерами та переробниками збільшиться, внаслідок чого ціна на сою може вирости.

Олена Ворона додала, що на врожай сої цього року може негативно вплинути погода. Аномальна серпнева спека є фактором ризику і може сприяти зниженню врожаю цієї культури.

«Беручи до уваги всі ці фактори, можна очікувати, що ціна на сою буде зміцнюватися», — підсумувала вона.

Нагадаємо, що  30 серпня Президент України підписав законопроект №7403-д, яким скасовується норма про невідшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку для виробників, які самостійно поставляють ці культури за кордон

Виконано за допомогою Disqus