Третину прибутку аграрії втрачають через ерозію ґрунтів

3 вересня 2018 218 0
Ґрунт
Kurkul.comҐрунт

Ерозія ґрунтів залишається гострою проблемою в Україні. За даними Світового банку, в сільськогосподарському виробництві України з кожного долара доданої вартості внаслідок ерозії втрачається біля третини прибутку. Про це заявив Президент НААН України Ярослав Гадзало на засіданні Президії академії з питань стратегії розвитку новітніх ґрунтозахисних систем землеробства і землекористування в Україні, повідомляє прес-служба НААН.

Останніми роками, проблеми спричинені нераціональним використанням земельних ресурсів набули небувалих масштабів.

«Повсюди у сільськогосподарському виробництві відмічається висока ступінь розораності угідь, надмірна насиченість сівозмін просапними культурами, недотримання науково обґрунтованого їх чергування при виробництві продукції рослинництва, невиконання комплексу заходів щодо підвищення і збереження родючості ґрунтів, нехтування основних вимог ґрунтозахисного землеробства в аграрному землекористуванні держави, що спричиняють деградаційні процеси, які останнім часом досягли небувалого розміру», — сказав він.

Особливо небезпечного характеру, за словами президента НААН, набула ерозія і глобальна дегуміфікація ґрунту.

«За опублікованими даними Світового банку, в сільськогосподарському виробництві України з кожного долара доданої вартості в результаті ерозії втрачається біля третини, а на кожну тонну отриманого зерна припадає біля 10 т змитого ґрунту в результаті ерозії. Це означає, що охорона ґрунтів від ерозії є однією з найважливіших проблем, без вирішення якої досягнення сталого розвитку аграрної галузі неможливе»,— додав Ярослав Гадзало.

Виконано за допомогою Disqus