Технологію сканування ґрунту Topsoil Mapper випробували на українських полях

4 вересня 2018 135 0
Сканер Topsoil Mapper
Kurkul.comСканер Topsoil Mapper

В Дослідно-демонстраційному центрі ALFA Smart Agro до контролю ущільнення грунту ставляться з особливою увагою. Тут знаходяться десятки ділянок з різними культурами і системами захисту. Отже, і рівень машинної деградації грунтів на кожній ділянці може бути різним.

Про це повідомляється в матеріалі «Smart Field 8: замість щупа сканер ― як швидко перевірити твердість грунту» на Latifundist.com.

Сканер Topsoil Mapper привернув увагу агрономів швидкістю отримання даних. Його називають найзручнішим інструментом, що дозволяє визначити ущільнення і вологість грунту на глибині в 1 м. Незважаючи на те, що технологія досить нова для України, послуги по скануванню вже надають кілька компаній.

«Topsoil Mapper дозволяє отримати інформацію про ущільненння грунту і вологоємность. За результатами сканування ми отримаємо карту поля, де побачимо проблемні ділянки, якщо вони є. Також ми отримаємо рекомендації по глибині оранки», ― повідомив менеджер польових досліджень ALFA Smart Agro Олег Доброштан.

Topsoil Mapper ― розробка австрійської компанії Geoprospectors. Пристрій працює на основі електромагнітної індукції.

Перший висновок за результатами дослідження: з щільністю ґрунту на поле все в порядку, критичних точок не виявлено.

«Для складання детальної карти потрібна обробка даних системою. Процес займає приблизно до 5 годин», ― резюмує фахівець з картування та аналізу грунту компанії Frendt Ярослав Янковський.

«Чим темніше колір на карті, тим глибше починається ущільнення грунту. Ми бачимо, що карти відрізняються. Якщо на ділянці № 2 чим ближче до краю поля, тим м'якше грунт, то на ділянці № 1 все навпаки. Це говорить про те, що навіть в рамках одного поля ми спостерігаємо дуже помітили неоднорідність в складі грунту», ― коментує продакт-менеджер ALFA Smart Agro Валерій Литвиненко.

Система Topsoil Mapper не розпізнає тип ґрунту. Однак вона чітко показує агроному, де потрібно «копнути глибше».

Ще одна карта, яка була складена за результатами сканування ― карта відносної вологоємності грунту. Важливо розуміти, що ці дані є актуальними тільки на момент зйомки, адже після випадання опадів картина зміниться.

Виконано за допомогою Disqus