Дефіцит добрив триватиме до кінця вересня

13 вересня 2018 126 0
Дефіцит добрив триватиме до кінця вересня
Kurkul.com

Товарна онлайн біржа Kyiv Mercantile Exchange — КМЕ підбила підсумки тижня на ринку добрив в Україні з 30.07 по 4.08.

Так, діамофоска і амофос залишаються дефіцитними добривами з постійно зростаючими цінами.

«Зараз нестача NPK українського виробництва відчувається дуже гостро. Заводи не виробляють навіть третини потреби ринку. Імпорт іде із затримками та в малих кількостях», — ідеться в повідомленні.

Саме через це на ринку добрив спостерігається зростання цін. Наразі амофос можна купити по 19,6-20 тис. грн/т, СРТ, діамофоску — 15,5-16 тис. грн/т, СРТ. Казахський амофос подорожчав до 17-17,2 тис. грн/т. Зростання відмічається при продажу нітроамофоски: 13,1-13,2 тис. грн/т, СРТ, бег.

На ринку достатньо велика пропозиція білоруських NPK. Ціна на 8:19:29 досягла 14,3-14,5 тис. грн/т, СРТ.

Трейдери починають спостерігати скорочення фізичних обсягів продажу через високі ціни, тим не менш, агрохолдинги ще сподіваються себе забезпечити дешевими фосфорними добривами. Дефіцит триватиме до кінця вересня.

Ціна на аміачну селітру — 8,9-9,25 тис. грн/т, СРТ. На складах ціна сягнула 9,4 тис. грн/т, бег. Аграрії ще можуть знайти дешеву селітру, однак очікується також і незначне зниження ціни у вересні.

Ситуація схожа з карбамідом. Товару мало, виробляють лише два заводи в Черкасах та Сєвєродонецьку.

Сєвєродонецький завод запрацював вперше з 2014 р.. Вже є і селітра, і карбамід, завод орієнтовано на схід і південь України.

По інших добривах можна відмітити відносну цінову стабільність, очікується подорожчання аміаку, що використовують для виробництва аміачної води. Поки що аміак купується по 10,4-10,5 тис. грн/т, СРТ. Аміачну воду можна придбати по ціні біля 3,2 грн/т, СРТ.

Виконано за допомогою Disqus