Експорт кавунів може стати найбільшим за три сезони

14 вересня 2018 368 0
Експорт кавунів може стати найбільшим за три сезони
pixabay.com

За серпень 2018 р. Україна експортувала понад 10 тис. т кавунів, тоді як у липні їх було продано за кордон 6,5 тис. т. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Цього року в другій половині липня українські кавуни суттєво подорожчали, звичайно, це не сприяло експорту. Але від початку серпня в нас ціни почали знижуватись, натомість, в сусідній Польщі кавуни навпаки почали дорожчати. Саме завдяки цьому, максимальний обсяг експорту прийшовся на останній місяць літа», — прокоментувала керівник аналітичного департаменту «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман.

За її словами, у цьому сезоні є надія на те, що Україна вперше за останні 3 сезони покращить результати зовнішньої торгівлі кавунами, адже експорт триває й у вересні.

«Рік тому спека знищила урожай «багарних» українських кавунів, тому, у вересні нам нічого було запропонувати зовнішньому ринку», — додала Тетяна Гетьман.

Максимальна вартість українських кавунів в цьому сезоні була зафіксована в останні дні липня, тоді на гуртових ринках Півдня кавуни пропонувались по 3,7-4,0 грн/кг, а в західних областях ціни сягнули показників 5-6,5 грн/кг. В минулому році ціновий максимум прийшовся а останні дні серпня, тоді на південних гуртових ринках кавун пропонувався по 3-3,5 грн/кг,а на Заході України гуртові ціни формувались в діапазоні 5,5-7,0 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus