Підтримка національного виробника є питанням продовольчої безпеки — експерт

21 вересня 2018 55 0
 Підтримка національного виробника є питанням продовольчої безпеки — експерт
E-news.su

Стрімку експансію імпортної продукції на український ринок можна вважати питанням продовольчої безпеки України. Так, дуже важливим для держави є підтримка національного виробника. Таку думок висловив глава Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко у коментарі РБК.

«Дотації на сільськогосподарську продукцію введені в багатьох країнах — США, Європі. Це не ми придумали. І, як правило, це робиться для зміцнення конкурентної здатності вітчизняного виробника, як на внутрішньому, так і зовнішніх ринках», — повідомив Володимир Фесенко.

За даними Держстату, у 2017 р. доля експорту України збільшилася в порівнянні з 2016 р. на 19%. І, переважно, за рахунок поставок аграрної продукції. Разом з тим, стрімко зросла частка імпорту — 27,4%. Таким чином, негативне сальдо торгівлі українськими товарами в 2017 р. склало $6,27 млрд.

За словами експертів, щоб виправити ситуацію, що склалася, уряд повинен звернути увагу на підтримку товарного виробництва.

«Передумовами до отримання дотацій з державного бюджету повинні стати наступні принципи: прозора діяльність виробників, чесна сплата податків, «білі» прибутки працівників і соціальна відповідальність. Прямі дотації підприємствам, які не виконують ці вимоги, або є хронічно збитковими, приведуть до неефективності сільського господарства в загальній структурі національної економіки», — додав виконавчий директор «Асоціації птахівників України» Сергій Карпенко.

Він наголосив, що наслідками може стати наповнення внутрішнього ринку низькосортною імпортною продукцією, яку не вживають у країні її виробництва.

Виконано за допомогою Disqus