Експортна стратегія для малого та середнього бізнесу не працює

27 вересня 2018 104 0
Експортна стратегія для малого та середнього бізнесу не працює
spektrnews

Традиційно експортну першість утримує великий бізнес, який постачає сировину. AgroPolit.com проаналізував статистику, яка показала, що для малого те середнього бізнесу місця так і не знайшлося.

«Якщо говорити про мікровиробників, то умови для них залишаються не такими простими, але малий і середній бізнес вже «підтягуються» до зовнішніх ринків. Тим більше, якщо глянути на євроінтеграційний процес та адаптацію нашого законодавства до відповідних міжнародних норм (впровадження НАССР тощо), ситуація з виробниками змінюється: норми стають однаковими і для зовнішнього, і для внутрішнього ринку», — заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Схожі відповіді надійшли і з інших установ.

За словами Ольги Трофімцевої, Україна може забезпечувати продовольством не тільки себе. Адже у нас немає «продовольчої загрози». Ми можемо бути досить вагомим гравцем на експортних глобальних ринках.

«Ми маємо заробляти на експорті якомога більше. Це питання дуже важливе і для мене особисто, як для представника влади та профільного міністерства. Але більше заробляти ми зможемо лише тоді, коли збільшимо кількість продукції з високою доданою вартістю. Коли будемо поставляти на ринки продукцію глибокої переробки під брендом «Made in Ukraine», — додала Ольга Трофімцева.

Водночас вона так і не повідомила, які конкретні кроки зробило Мінагрополітики, щоби посилити  експортні тили середніх  та дрібних агропідприємств.

Судячи з того, що Мінагрополітики  проігнорувало ці питання (як на рівні офіційного запиту, так і під час особистої зустрічі з Ольгою Трофімцевою) напрошуються невтішні висновки — або не хочуть, або не  вміють, або не знають як, або просто не цікаво.

Тим часом реальну, хоч і точкову підтримку українські агроекспортери середньої та дрібної ланки отримують, на жаль, від інших країн. Про один із таких проектів розповів менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) Дмитро Ніколаєв. За його словами, наразі понад 37 тис. аграріїв беруть участь у канадському проекті, направленому на розвиток плодоовочівництва та підвищення прибутків.

«Близько 80% учасників — це дрібні фермерські господарства, які обробляють ділянки менше 50 соток», — пояснив він.

За його словами, цей проект стартував ще у 2015 р. й охоплює представників Херсонської, Одеської, Миколаївської та Запорізької області.

П'ятий ювілейний випуск щорічного інфографічного довідника «Агробізнес України» за 2017/18 МР вже доступний в режимі онлайн.

Виконано за допомогою Disqus