ТОП-5 нововведень у земельній сфері

25 вересня 2015 60 0
ТОП-5 нововведень у земельній сфері
Рixabay.comТОП-5 нововведень у земельній сфері

У земельній сфері реалізовують п'ять нововведень, які торкнуться всіх. Про це пише на порталі ЛІГА.net голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк.

Перше нововведення — це онлайн замовлення виписки з земельного кадастру.

«Тепер замовити витяг з Державного земельного кадастру можна онлайн, через Публічну кадастрову карту. Отримати готовий документ можна через добу», — сказав він.

Друге — це те, що нотаріуси отримали доступ до земкадастру.

За його словами, їм надана можливість отримувати виписки з Кадастру — раніше такі повноваження були тільки у кадастрових реєстраторів. Через це процес оформлення земельної угоди був «розірваним», оскільки сама угода оформлялася у нотаріуса, а документ, необхідний для її проведення, потрібно було замовляти у Держгеокадастрі. Тепер усі необхідні для підписання договору документи можна отримати в одному місці.

Третє — єдиний підхід до оформлення документів для всіх.

«Землевпорядна документація набула єдиного вигляду і впорядкованості. Парламент прийняв закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення змісту і порядку погодження документації із землеустрою, який встановив єдині правила і підходи у сфері землеустрою, скасувавши протиріччя, які були у законодавстві. Але найголовніше — він дав можливість усім громадянам апелювати до норм закону при спробі несумлінного чиновника нав'язати додаткові узгодження», — пояснив Максим Мартинюк.

Четверте — правильні дані.

«Найближчим часом в системі Державного земельного кадастру з'явиться новий функціонал — можливість оперативно перевіряти обмінний файл. Це файл, що містить всю інформацію про земельну ділянку. Найближчим часом ми плануємо впровадити перевірочну програму, яка відразу буде показувати, є помилки у файлі чи ні. Це набагато скоротить час оформлення земельної документації для всіх учасників процесу», — зазначив посадовець.

П'яте — свіжі кадри.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою