Реклама

Українська озима пшениця може давати понад 7т/га — підсумки жнив на Smart Field

3 жовтня 2018 196 0
Українська озима пшениця може давати понад 7т/га — підсумки жнив на Smart Field

Більшість культур на Smart Field прибрані — врожайність підрахована і внесена до протоколу. Про це повідомляється в матеріалі «Smart Field # 9: як розумні рішення наповнюють бункер» на Latifundist.com.

Урожай озимої пшениці в Дослідно-демонстраційному центрі ALFA Smart Agro став першим: українські сорти дали більше 7 т/га. У цьому році на Smart Field були висіяні 14 сортів Білоцерківської дослідно-селекційної станції.

«Якщо ми говоримо про рекордні врожаї, то, звичайно, першість у зарубіжної селекції. Є сорти, які дають 10 т/га і більше. Але якщо ми говоримо про ризик, а озимі це завжди ризик, то українська селекція краще переносить складні погодні умови. Тому наша рекомендація — завжди відводити частину площ під вітчизняні сорти. Хоч у них менше врожайність, зате в разі несприятливих умов їх не доведеться пересівати», — каже продакт-менеджер ALFA Smart Agro Микола Продиус.

Топ-3 білоцерківських сортів по врожайності на Smart Field:

• Чародійка — 7,56 т/га;

• Царівна — 7,47 т/га;

• Легенда — 7,2 т/га.

На всіх сортах озимої пшениці використовувалася система захисту ALFA Smart Agro. Перед посівом насіння було оброблене фунгіцидним протравлювачем Авіценна® і інсектицидним Командор Гранд®.

Посів такої культури як просо в Дослідно-демонстраційному центрі Alfa Smart Agro — необхідність. Адже ця зернова є найбільш чутливою до фітотоксичності ЗЗР. Врожайність проса в цьому році — 6,26 т/га. Витрати на повну систему захисту, включаючи два протруйника, склали $23,2-25,5/ га з ПДВ.

У цьому році на посівах гороху агрономи ALFA Smart Agro тестували дві системи захисту: з внесенням страхового гербіциду і грунтового. Різниця в урожайності становила понад 16%.

Там, де використовувалася страхова система, горох дав 2,74 т/га. А на ділянках, де вносився грунтовий Оскар Преміум®, врожайність досягла 3,19 т/га.

«Гербіцид відіграє головну роль в тому, чи зможе горох розкрити свій потенціал врожайності. Важливо не тільки очистити поле від бур'янів — використовуваний гербіцид не повинен гальмувати розвиток культури. Можу сказати, що Оскар Преміум® — ідеальний для бобових. Він працює дуже м'яко, фітотоксичність по відношенню до культури практично дорівнює нулю. В результаті, коли приходить момент збору врожаю, ми отримуємо відмінний результат», — пояснює продакт-менеджер ALFA Smart Agro.

Оскар Преміум® також вносився на ділянці нуту. Підсумкові цифри вражають — при потенціалі врожайності 2 т/га агрономи Smart Field отримали 3,04 т/га. Це приблизно вдвічі вище, ніж в середньому по країні.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама