Газ для виробництва добрив має подешевшати — депутати

3 жовтня 2018 73 0
Газ для виробництва добрив має подешевшати — депутати
jahgrow.com

Уряд має здешевити газ для хімічних добрив для виробництва певного обсягу добрив. Про це у матеріалі AgroPolit.com «Бюджет-2019 для агросектору — виклики та можливості» заявив народний депутат Іван Мірошніченко.

Іван Мірошніченко пропонує два варіанти здешевлення добрив.

«Держава у рамках дотацій з бюджету здешевлює газ для виробництва добрив аграріям (по суті, йдеться про адресну дотацію на готовий продукт) і водночас контролює його виробництво монополістом, щоб кінцеву вартість добрив не було завищено. Тобто, українські  хімічні підприємств мають жорстко контролюватися на предмет кінцевої ціни добрив для аграрія. У такому разі виробник отримує на конкретних пільгових умовах газ для переробки у добрива,  аграрій — здешевлений продукт (добрива). Другий варіант — здешевити газ для хімічних добрив (без прив’язки до бюджету) для виробництва певного обсягу добрив», — розповідає нардеп.

Вибрати один із двох таких кроків, на думку Івана Мірошніченка, уряд змушує цьогорічна невдала практика здешевлення добрив і невтішні прогнози щодо ринкової вартості газу (його ціна не зменшуватиметься, відтак і виробництво добрив).

«Навіть якщо відкриємо всі імпортні бар’єри, у нас не зміниться ситуація з вартістю добрив. Яким має бути рішення? Треба дати дешевий газ українському виробникові для їхнього виробництва й суворо контролювати кінцеву вартість, за якою продаватиметься цей продукт аграрію. Щоб монополіст не робив накруток і ціна була адекватною», — пояснює депутат.

Виконано за допомогою Disqus